rolety dziecka do domu pokoj dzieciecy
ES-POLSKA

Urządzamy pokój ucznia – jak, co i dlaczego

Wakacje trwają w najlepsze, twoje dziecko ani myśli o zbliżającym się roku szkolnym ale ty niestety musisz się przygotować na zbliżający się czas nauki. W każde wakacje, kiedy moje dziecko odpoczywa poza domem wykorzystuję ten moment na przeprowadzenie małej rewolucji i urządzam pokój marzeń ucznia. Po powrocie, moja córka jest zachwycona zmianami a ja uważam, że dzięki temu ten trudny dla dziecka okres rozpoczęcia szkoły przebiega dużo łagodniej.

Przede wszystkim pozbywam się wszystkich zbędnych bibelotów i zabawek, którymi maluch już się nie bawi. Zagracony pokój chociaż nie wiem jakby był duży i jasny nie będzie wyglądał schludnie. A w porządkowaniu kieruję się znaną zasadą 3xP czyli zostawiam rzeczy tylko Piękne, Praktyczne i Pamiątkowe.

Tutaj do sprawdzenia: https://roletowo.pl/rolety-dzieciece/

Najważniejsze w pokoju ucznia jest biurko i łóżko, a raczej ich poprawne ustawienie i przystosowanie do wygodnego użytkowania. Biurko powinno być odpowiedniej wysokości i wielkości, tak aby pomieściło monitor komputera lub laptop – obecnie chyba niezbędne naukowe akcesorium. Krzesło jest równie ważne co biurko a właściwie jego wysokość. Na blacie nie powinno zabraknąć pojemnika na przybory i odpowiedniej lampki dającej lekko rozproszone światło. Jeśli chodzi o kolory i dekoracje to tu już musimy poddać się gustowi ucznia i urządzić mu wymarzoną przestrzeń, w której chętnie będzie się uczył. W pokoju nie może zabraknąć dziecinnych dekoracji i obecności ulubionych bajkowych bohaterów np. na poszewce poduszki czy plakacie.