ES-POLSKA

O czym należy pamiętać montując bramę garażową?

Jeżeli już się zdecydowaliśmy na bramy otwierane z pilota, należy pamiętać o wyborze jaki automat będzie obsługiwał nasze bramy. Większość producentów bram garażowych w swojej ofercie posiada dodatkowy produkt jakim jest automat. I tu trzeba się zastanowić nad wyborem. Część z tych producentów posiada także systemy ogrodzeniowe wraz z bramami wjazdowymi wyposażonymi w siłowniki do ich otwierania.

W większości przypadków ze względu na ograniczony budżet wybór ogrodzenia jak i bramy wjazdowej pozostawiamy na sam koniec. Jest też dużo firm, które takie ogrodzenia wykonują na zlecenie klienta, a na dodatek takie jakie nam się podobają. Firmy te posiadają także możliwość zamontowania do naszego ogrodzenia odpowiedni napęd do bramy. Jednakże w takim przypadku nasza automatyka będzie wyposażona w różne napędy, do których będziemy używać dwóch różnych pilotów.

Jeżeli chcemy aby nasza brama garażowa była już wyposażona w automat, należy pamiętać żeby napęd do bramy wjazdowej był tego samego producenta co automat do bramy garażowej. W takiej sytuacji do otwarcia naszych bram potrzebny będzie tylko jeden pilot. Dlatego też proponuję aby wybór obu automatów do bram pozostawić na sam koniec naszej inwestycji.