fotowoltaika
ES-POLSKA

Dotacje fotowoltaika

Odnawialna energia elektryczna jest coraz popularniejsza. Już nie tylko liczy się energia wiatrowa czy wodna. Ważna staje się energia słoneczna. Odpowiedni montaż paneli i ich odpowiednia jakość pozwala uzyskać zadowalającą wydajność nawet w polskich warunkach klimatycznych.

Co potrzebne do paneli fotowoltaicznych?

Jeśli tylko mamy dach (niekoniecznie płaski), to możemy zamontować skuteczne panele FV. Kłopotem nie są nawet kwestie finansowe. Dotacje do fotowoltaiki są oferowane przez bardzo wiele podmiotów. Najpopularniejsze są dotacje fotowoltaiki oferowane przez rząd w ramach programu Czyste Powietrze. Dotacje do fotowoltaiki obejmują również aspekty związane z montażem czy konserwacją paneli.

fotowoltaika

Oczywiście „dotacje fotowoltaiczne” zazwyczaj nie obejmą wszystkich kosztów, ale koszt paneli FV i ich montażu powinien zwrócić się w niższych rachunkach za prąd. Oprócz pieniędzy a de facto dotacji, fotowoltaika wymaga również czasu. Jednak horyzont inwestycji nie jest długi, więc zwrotu środków możemy się spodziewać już po kilku latach.